STANDARDY

Liczebność grup

 

Wszystkie grupy liczą maksymalnie 15 dzieci, którymi opiekuje się wykwalifikowany wychowawca i pomoc nauczyciela

 

Przyprowadzanie i odbiór dzieci

 

Prowadzimy rejestr, gdzie gromadzone są dane osobowe rodziców / opiekunów oraz osób upoważnionych do odbioru dzieci z Przedszkola. Sprawdzamy dokumenty tożsamości osób odbierających i przyprowadzających dzieci w bazie danych, która jest uaktualniana przez nas oraz przez rodziców.

 

Standardy medyczne

 

Członkowie kadry pedagogicznej mają obowiązek posiadania aktualnej książeczki badań uprawniającej do pracy w placówkach oświatowych. Istnieje zakaz przychodzenia do pracy w razie choroby.

Utrzymujemy aktualną bazę danych zawierającą informacje o przebytych chorobach dziecka, stosowanych lekach, alergiach i odbytych szczepieniach. Dane te będą udostępniane służbom medycznym w nagłych sytuacjach.

 

Standardy higieny i bezpieczeństwa

 

Nasza kadra jest specjalnie przeszkolona w zakresie utrzymania wysokich standardów higieny i odpowiedniego przechowywania żywności zgodnie z wdrożonym systemem HACCP. W pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci nie ma niezabezpieczonych kontaktów, urządzeń elektrycznych lub środków chemicznych. Temperatura podawanych posiłków i napoi jest obowiązkowo kontrolowana, aby zapobiec wypadkom poparzeń.

Posiadamy specjalne procedury i wymogi higieny, by skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii. Zgodnie z Regulaminem kadra zobowiązana jest do przestrzegania higieny osobistej oraz utrzymywania czystości wszystkich powierzchni, z którymi kontakt mają dzieci, przy użyciu środków antybakteryjnych.

 

Meble i zabawki

 

Dziecięce meble są stabilne i dobrze przymocowane. Nie posiadają ostrych krawędzi i rogów. Zabawki i materiały edukacyjne są odpowiednio selekcjonowane i spełniają polskie i unijne normy bezpieczeństwa. Całe wyposażenie jest sprawdzane i w razie potrzeby naprawiane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>